Praktyczne rozwiązania na przebudowę starej łazienki

2018-09-13
W przeciwieństwie do popularnej opinii, tania renowacja łazienki jest absolutnie możliwa. Trudność może stanowić samo wyobrażenie o podreperowaniu łazienki, ponieważ przyzwyczailiśmy się do remontu, który zaczyna się zerwaniem wszystkiego do gołych ścian. Przebudowa łazienki ustępuje jedynie przebudowie kuchni pod względem bólu, nędzy, kurzu, kosztów i niespełnionych terminów. Biorąc pod uwagę obrzydliwie wysoki koszt przebudowy łazienki, warto pomyśleć nieszablonowo.

Podreperuj zamiast niszczyć

Szybka, łatwa i tania łazienka to możliwość absolutnie w Twoim zasięgu. Co prawda, nie staniesz się bohaterem cudownych opowieści podczas koktajlowych rozmów żony z teściową. Zamiast tego będziesz miał mnóstwo pieniędzy, które możesz wydać na inne części domu - lub inne części Twojego życia. Jeśli materiał nadal działa, napraw go i użyj ponownie. Jest to wiodąca zasada każdej renowacji powierzchni, z zastrzeżeniem, że nigdy nie chcesz niczego ukrywać, ponieważ wymaga ona wymiany. Na przykład w łazienkach nie ma lepszego sposobu na zakrycie dolnej części ścian niż za pomocą łatwej do zainstalowania boazerii. Oczywiście jeżeli problemem będzie grzyb, to ostatnią rzeczą jaką powinieneś zrobić jest przykrycie go kawałkiem deski. 

Płytki betonopodobne jako zamiennik z górnej półki

Coraz częściej tańsze alternatywy wyglądają tak dobrze, jak oryginały. Zamiast podłogi z prawdziwego drewna, spróbuj dobrodziejstw podłóg winylowych. Alternatywą dla luksusowych kafelek okazują się płytki betonopodobne - https://home100.pl/plytki-betonopodobne, które świetnie sprawdzą się w nowoczesnych i stylowych pomieszczeniach, po brzegi wypełnionych pomysłem. Cena w tym przypadku idzie w parze z jakością oraz niesamowitym designem. Ponadto możesz zainstalować gotową kabinę prysznicową zamiast zabudowy kafelkowej. Prefabrykowane kabiny prysznicowe są generalnie tańsze niż prysznice wyłożone płytkami.