Umywalki nablatowe- kiedy sprawdzą się najlepiej?

2018-01-29
Dobrze zaprojektowana i wyposażona łazienka sprawia, że codzienna pielęgnacja to sama przyjemność. Komfort to jednak nie wszystko. Łazienka powinna również dobrze się prezentować. To można osiągnąć za pomocą odpowiednio dobranych akcesoriów, takich jak chociażby umywalka nablatowa.

Jaką umywalkę do łazienki wybrać?

Od kilku dobrych sezonów największą popularnością cieszy się umywalka nablatowa. Jej oryginalny wygląd, kształt oraz forma przyciągają wzrok. Głównym kryterium wyboru umywalki jest zaś jej wygląd. Nic więc dziwnego, że oryginalna forma umywalek nablatowych przyciąga tak wielu klientów. 

Jak sama nazwa wskazuje, umywalki montuje się na powierzchni blatu. Syfon wraz z całą reszta instalacji wodno-kanalizacyjnej ukryty jest pod szafką. Alternatywą dla umywalek nablatowych są te wpuszczane w blat. Ten rodzaj umywalek zajmuje jednak zdecydowanie więcej miejsca. Umywalki nablatowe są więc idealne do małych łazienek, gdzie każda wolna przestrzeń jest na wagę złota. 

Umywalka w nowoczesnej łazience 

Umywalki nablatowe doskonale sprawdzają się w eleganckich, designerskich łazienkach. Nowoczesna, często nietypowa forma umywalek stanowi największą dekorację tego pomieszczenia. Cechuje je różnorodność materiałów. Mogą być bowiem wykonane nie tylko z ceramiki. Hartowane szkło, stal czy metal to coraz częściej spotykane materiały. Co więcej w sklepach udało nam się znaleźć umywalki nablatowe wykonane z kamienia a nawet drewna. 

Wielu potencjalnych kupców ma jednak poważne wątpliwości co do wygody korzystania z umywalek nablatowych. Nietypowy kształt stanowiący wyjątkowy atut umywalki może okazać się wadą gdy weźmiemy pod uwagę utrzymanie czystości w łazience. Źle dopasowana umywalka to rozbryzgana wszędzie woda. Dlatego też zwróćmy szczególną uwagę na wysokość i szerokość umywalki. 

Montaż umywalki nablatowej jest również zdecydowanie prostszy niż montaż tej tradycyjnej. Nie trzeba wywiercać aż tylu otworów. Zostaje zdecydowanie więcej miejsca, dzięki czemu o wiele łatwiej o aranżację tej przestrzeni. Jeśli tylko nie boimy się odważnych form, nietypowych materiałów wykończeniowych to umywalki nablatowe są tym, czego szukamy.