Która umywalka będzie lepsza? Zdecyduj sam!

2017-07-17
Umywalka wpuszczana w blat czy nablatowa? Zwolenników zarówno jednej jak i drugiej opcji jest bardzo wielu, chociaż ten pierwszy rodzaj cieszy się coraz większym zainteresowaniem i wiele osób uważa że jest to zdecydowanie bardziej eleganckie wyjście.

Prostokątna, kwadratowa czy owalna?

Rzeczywiście umywalka, która jest ledwo widoczna, nie przytłacza swoją wielkością i nie skupia uwagi na sobie. To bardzo ciekawa opcja, zwłaszcza w tych bardziej nowoczesnych wnętrzach. W wielu wypadkach jest ona wręcz całkowicie wpuszczona w blat, więc idealnie się w niego wkomponowuje, dzięki czemu razem tworzą jedną całość. Może mieć też białe ceramiczne krawędzie wystające na zewnątrz i mogą one być większe lub mniejsze, to już w zależności od tego ile mamy miejsca i jak wyobrażamy sobie aranżację całej łazienki. Mogą one mieć też różne kształty, w tym prostokątne, kwadratowe czy owalne, a także różne rozmiary.

Najlepsza umywalka wpuszczana w blat

W zależności od tego na jaką umywalkę postawimy trzeba też bliżej przyjrzeć się bateriom, ponieważ do tak specyficznych umywalek wpuszczanych w blat nie każdy kran będzie pasował. Jedyną wadą, o której wspominają czasami użytkownicy jest to, że blat musi być odporny na wilgoć, ponieważ jeżeli umywalka nie jest duża i ma małą powierzchnię ceramiczną to może nam się wychlapywać woda za każdym razem jak będziemy myć ręce. Taki feler na pewno może zniechęcić wiele osób, ale pamiętajmy, że wiele zależy od tego jak będziemy użytkować umywalkę, kto będzie z niej korzystał i jak często. Tak wiec na pewno nie ma co się zrażać tylko po prostu wszystko sobie dobrze przemyśleć.

Łazienka to często jest dla nas miejsce relaksu, więc warto przywiązywać dużą wagę do tego jak jest urządzona i jakie sprzęty czy meble się w niej znajdują, aby było nam tam dobrze.