Halogenowe żarówki- popularny sposób oświetlenia domu

2016-12-05

Żarówki halogenowe przede wszystkim różnią się od klasycznych żarówek zastosowaniem specjalnych związków chemicznych, które zapewniają regeneracyjny cykl halogenkowy. W wyniku tego procesu żywotność oświetlenia znacząco wzrasta.

Cechy żarówek halogenowych

Żarówki halogenowe wykonane są ze szkła kwarcowego produkującego promieniowanie w nadfiolecie. Bańka może być zarówno przeźroczysta jak i matowa. Oprawa halogenowa występuje w dowolnej kolorystyce i w zróżnicowanych kształtach. Moc i sprawność żarówek halogenowych pozwala na oświetlenie zarówno pomieszczeń jak i obiektów z zewnątrz.

Energooszczędność żarówek halogenowych

Jeżeli chodzi o energooszczędność żarówek halogenowych, to ich skuteczność świetlna jest niemal o trzydzieści procent większa niż tradycyjnego oświetlenia. Co to oznacza? Z żarówki halogenowej otrzymujemy o jedna trzecią więcej światła niż przy zastosowaniu zwykłej żarówki.

Dodatkowe cechy żarówek halogenowych

Żarówki ze względu na swoje eleganckie oprawy halogenowe powszechnie wykorzystywane są jak element dekoracyjny. Użytkownicy doceniają również wbudowany w żarówkę bezpiecznik, chroniący ją przed wybuchem, w momencie, gdy w sieci pojawia się przepięcie. Żarówki mają filtr UV, umieszczany zwykle w bańce żarówki. Filtr ten zatrzymuje promieniowanie nadfioletowe. W żarówkach wykorzystano również technologię bąbelkową, czyli bańka posiada nieregularny kształt, a tym samym jest bardziej odporna na drgania i wibracje.