Jak sprawnie kupować materiały wykończeniowe

2016-10-09

Budowa domu, a potem jego wykańczanie nie jest łatwą sprawą. Przekonał się o tym każdy, kto miał okazję zajmować się wznoszeniem, a następnie przygotowywaniem do zamieszkania swojego własnego lokum. I w tym drugim przypadku - o dziwo - zazwyczaj problem nie jest niedobór produktów na rynku, tylko ich nadmiar, czyli coś, co było nie do pomyślenia przed 1989 r. a teraz sprawia nie lada problem. W bogactwie rynkowej oferty łatwo bowiem się zagubić ,tracąc przy tym bardzo dużo cennego czasu.

Od czego by tu zacząć
Aby ułatwić sobie zadanie trzeba się więc do niego przygotować w odpowiedni sposób. Podstawową kwestią jest określenie już na samym początku swoich oczekiwań względem tego co chcemy nabyć. Oznacza to ni mniej ni więcej, tylko solidne zastanowienie się np. nad kolorami ścian w salonie i sypialniach, wzorem podłóg i materiałem z jakiego mają być wykonane, rodzajem i formatem płytek łazienkowych, czy też wyglądem oświetlenia. A to tylko niewielka część listy rzeczy, jakie są niezbędne do wykończenia domu. Sprawa nie jest więc błaha, ale któż mówił, że będzie łatwo.

Drugą kwestią jest wstępne wyselekcjonowanie sklepów, które chcemy odwiedzić. Najlepiej jak najbliżej naszego miejsca zamieszkania. Przykładowo jeśli więc mieszkamy w południowy rejonie województwa mazowieckiego, nie musimy od razu ruszać na zakupy do Warszawy - z powodzeniem możemy przecież kupić płytki Radom, tak jak i inne potrzebne materiały.

Uzbrojeni w listę zakupów oraz zorientowani co do lokalizacji marketów budowlanych ruszamy na poszukiwania. Jednak - co trzeba podkreślić - bez gwarancji zakupienia wszystkiego przy pierwszym podejściu. Taki już jednak jest los inwestora.