Ważne informacje o oświetleniu

2016-09-04

Wybierając oświetlenie do swojego domu warto zadbać, aby spełniało ono kilka bardzo ważnych cech. Na co należy zwrócić uwagę przy wybieraniu oświetlenia do domu.

Natężenie światła - to czy dany poziom natężenia światła jest odpowiedni zależy od tego co w danym pomieszczeniu będzie się robiło. Dodatkowo, aby uzyskać odpowiednie natężenie światła, jego źródło musi być na odpowiedniej wysokości.

Równomierność oświetlenia - Jest to parametr, który określa umowną poziomą płaszczyznę roboczą. Istnieją oczywiście określone normy tego parametru do jakich należy dążyć. Parametr ten zależy od konkretnych zastosowań pomieszczenia. Najważniejsze jest, aby parametr ten był spełniony w przypadku miejsc pracy.

Rozkład luminacji - Jest to miara natężenia światła w jednym konkretnym kierunku. Należy dbać o to, aby luminacja była mniej więcej taka sama jeżeli chodzi o strefę pracy jak i całe otoczenie. Jednak jeśli nie da się zapewnić identycznej wartości to największa wartość luminacji powinna być w przypadku padania światła na przedmioty zainteresowania.

Kolejną istotną kwestią jest, aby wiedzieć gdzie kupić oświetlenie Radom, aby nie tylko nie przepłacić, ale także wybrać najlepsze rozwiązania.