O czym trzeba pamiętać kupując baterię umywalkową?

2016-09-19

Chyba każdy zdaje sobie sprawę, że mycie rąk jest czynnością, którą należy wykonywać przynajmniej kilka razy dziennie. Dobrze zatem zadbać o to, by łazienka była pomieszczeniem urządzonym w atrakcyjny sposób - ważną rolę odgrywa tam między innymi bateria umywalkowa. Od tego dnia zależy w większości to jak będziemy się czuć przez resztę dnia. Poranne zdenerwowanie w większości procentuje w dalszej części dnia. Czym warto się kierować podczas wybierania tego elementu wyposażenia łazienki?

Na co zwrócić uwagę wybierając baterię
Wielkość umywalki – warto zwrócić uwagę na gabaryty tego urządzenia, ponieważ baterię warto dobierać taki sposób, by komponowała się ona z umywalką. Za duża czy zbyt mała bateria nie będzie wyglądać estetycznie.

Z mieszadłem czy bez – należy zdecydować czy bateria powinna być wyposażona w tradycyjne kurki czy mieszadło. To drugie rozwiązanie pozwala na zaoszczędzenie sporej ilości wody, choć należy pamiętać o tym, że efektowne kurki mogą nadać wyjątkowego charakteru łazience.

Stojąca czy ścienna – to kolejna istotna kwestia podczas kupowania tego elementu wyposażenia. Na rynku można znaleźć efektowne baterie jednego i drugiego rodzaju, choć na przestrzeni ostatnich kilku lat większość osób kupuje baterie umywalkowe stojące. Niezależnie jednak od tego, który rodzaj zostanie wybrany warto skupić się na tym, by bateria dobrze pasowała do ogólnego wystroju łazienki.