Czym są baterie podtynkowe i jakie są ich zalety?

2016-08-24

Ostatnimi czasy bardzo modne stały się ukryte w ścianie łazienki baterie, które z dnia na dzień zyskują coraz większą liczbę zwolenników. Czy faktycznie takie rozwiązanie jest dobre? Czym tak naprawdę są baterie podtynkowe i jakie posiadają zalety?

Istotą podtynkowych baterii jest to, iż podczas ich zakładania konieczne jest wykucie w ścianie odpowiednich bruzd, które pomieszczą nie tylko poszczególne elementy takich baterii, ale również rury, które łączą je ze sobą. Na takie baterie najlepiej zdecydować się jeszcze na etapie projektowania domu, ponieważ w przypadku domu, który został już dawno wykończony, będzie to niestety wymagało dosyć sporej pracy.

Zalety baterii podtynkowych
Najważniejszą zaletą takich właśnie baterii jest przede wszystkim fakt, iż wyglądają one niezwykle schludnie i elegancko w odróżnieniu od klasycznych baterii. Widoczne są jedynie te elementy, które są niezbędne do sterowania, natomiast cała reszta jest schowana w ścianie. Dzięki temu elementy natynkowe zajmują zdecydowanie mniej miejsca, co jest kolejną bardzo istotną zaletą. W miejscu takiej baterii można za to umieścić specjalną półeczkę na najpotrzebniejsze podczas kąpieli kosmetyki co jest dla wielu pań niezwykle istotne.