Szkło i tworzywo w kabinach prysznicowych

2016-08-05

Jak uzyskać elegancki design w naszej łazience? Starannie wybierzmy materiały użyte do produkcji kabiny prysznicowej. Wykończenie kabiny oraz zamontowane w niej tworzywo lub szkło będą ważnymi elementami wystroju łazienki. Estetycznie, zadbane i dobrze dobrane sprawią, że wnętrze będzie wydawało się większe i komfortowe.

Materiałem wykorzystywanym do produkcji kabin prysznicowych jest szkło hartowane lub tworzywo sztuczne – polistyren. Obie opcje mają swoje wady i zalety. Polistyren jest materiałem mniej trwałym, łatwo o zarysowanie ścian prysznica, gdy ulegnie uszkodzeniu rozbija się na ostre niebezpieczne kawałki. Jest za to materiałem znacznie tańszym i powszechnie stosowanym. Droższym rozwiązaniem jest szkło hartowane o różnej grubości od 3 do 8mm. Jest niezwykle eleganckie, przeźroczyste, odporne na zarysowania. W przypadku rozbicia rozsypuje się na drobne kawałeczki. Obydwa typy tworzywa znajdziemy w sklepach, jak kabiny prysznicowe Radom oraz w wielu innych miastach.

Ścianki mogą przybierać różną kolorystykę, być lekko przydymione, zmatowione lub ozdobione wzorami. Transparentne szkło powiększy optycznie małą łazienkę. Każdy znajdzie dla siebie taki rodzaj wykończenia, który zadowoli jego gust. Polecamy odwiedzić kilka sklepów zanim dokonamy wyboru, kabiny prysznicowe w Radomiu oferują naprawdę szeroki wachlarz modeli.

Dodatkowo zwróćmy uwagę na sposób otwierania drzwi, muszą otworzyć się w łazience i umożliwić wejście i wyjście z kabiny. Najbardziej popularne i wygodne są wersje z drzwiami rozsuwanymi.