Zalety płytek ściennych – odporne na wilgoć i łatwe w czyszczeniu

2016-07-17

Dobrze urządzone mieszkanie powinno być zarazem i ładne, i funkcjonalne. Ta zasada obowiązywać powinna we wszystkich pomieszczeniach, od łazienki, przez kuchnię, po salon. Jednym z praktycznych i sprawdzonych rozwiązań, które idealnie sprawdzą się wszędzie tam, gdzie ściany narażone są na niszczący wpływ wody, są płytki ścienne – doskonałe do łazienki, kuchni, ale także na balkon.

Dlaczego płytki ścienne to doskonałe rozwiązanie do pomieszczeń, które są narażone na wilgoć?
Ściany w łazience są szczególnie narażone na kontakt z wodą. Kiedy bierzemy prysznic czy myjemy ręce, woda chlapie na ścianę i może ją zniszczyć, jeśli ta nie została prawidłowo zabezpieczona. Najlepiej jeśli ścianę w takim miejscu pokryjemy płytkami ściennymi, dzięki którym ściana nie wchłonie wody i w przyszłości nie pokryje się grzybem.

Płytki ścienne doskonale sprawdzą się również w kuchni. Warto je zamontować nie tylko nad zlewem, ale również nad pozostałymi blatami. Kiedy przygotowujemy posiłki, nieraz zdarza się, że coś pryśnie na ścianę (sos, koktajl czy kolorowy napój) – jeśli ściana zabezpieczona będzie płytkami ściennymi, wystarczy, że przetrzemy ją wilgotną ścierką, a bez problemu pozbędziemy się zabrudzeń.