Wanny Radom - jest w czym wybierać

2016-06-19

Chociaż kabiny prysznicowe zyskują coraz więcej zwolenników, to poczciwa wanna nadal stanowi ważny element wyposażenia łazienki. Wykańczając mieszkanie, warto zastanowić się nad tworzywem, z którego będzie wykonana, a wanny radomskiego miasta pozwalają na cieszenie się wannami żeliwnymi, stalowymi czy też akrylowymi. Którą więc wybrać?

Żeliwne, stalowe, akrylowe - wanny Radom
Charakterystyczną cechą żeliwnych wanien jest solidność i trwałość. Niektóre mają dekoracyjne nóżki, przypominające antyczne rzeźby czy też łapy lwa. Sprawdzą się one w łazienkach, gdzie króluje styl retro. Ich zaletą jest to, że będą służyć przez długi czas, ponieważ są pokryte trwałą emalią odporną na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne. Z kolei stalowe wanny oferowane są w najróżniejszych kolorach, wymiarach i kształtach. Pokryte są odporną na uderzenia i zarysowania nowoczesną emalią, która nie oprze się nawet szkodliwemu działaniu detergentów. Niestety napełnione wodą stają się zimne, ale stal przewodzi dobrze ciepło, więc ciepła woda długo w nich stygnie.

Akrylowe wanny Radom mają różnorodną kolorystykę i kształty, a dodatkowo odznaczają się lekkością. Inną zaletą jest długie utrzymywanie stałej temperatury oraz dźwiękochłonność. Są one podatne na zarysowania i uderzenia, ale w celu uniknięcia owego ryzyka, stosuje się specjalną mieszankę wzmacniającą z żywicy poliestrowej z włóknem szklanym. Na rynku są dostępne specjalne powłoki antybakteryjne, a więc łatwiej jest zachować higienę.