Grzejnik - jaki materiał wybrać?

2016-06-09

Wybór materiału, z którego jest zrobiony grzejnik, ma znaczenie w momencie decydowania się na moc grzejnika oraz często przy wyborze walorów estetycznych tego urządzenia. Można oczywiście zdecydować się na grzejniki dekoracyjne, na przykład grzejniki Zehnder. Jednak przy wyborze zwyczajnego grzejnika da się nieco operować jego wyglądem przez dobór materiału.


Stalowe grzejniki - klasyka

Najczęściej spotyka się grzejniki wykonane ze stali. Są bardzo ciężkie, ale stosunkowo tanie. Ich zaletą jest funkcjonalność i spora łatwość instalacji, dzięki czemu poradzi sobie z tym każdy wnikliwie czytający instrukcję obsługi klient. Grzejniki stalowe występują w różnych wariantach, co pozwala dobrać odpowiedni do swojego pomieszczenia.


Nowoczesne grzejniki z miedzi i aluminium

Nieco lżejsze, jednak droższe są grzejniki wykonane z  miedzi i aluminium. Spośród wielu profesjonalnych grzejników Zehnder można wybrać także takie. Ich wygląd jest nieco specyficzny - nie pozwalają na tak duży i szeroki wybór, jak grzejniki wykonane ze stali.


Warto zwrócić uwagę także na szerokość przyłączy. Kupienie niewłaściwego grzejnika może skutkować koniecznością przerabiania całej instalacji w ścianie, co naraża na dodatkowe koszty i stratę czasu.