Różne możliwości wentylatora łazienkowego

2016-04-17

Sucha i ciepła łazienka to standard, który warto jest utrzymać. Trudno jest to zrobić bez odpowiedniego wentylatora łazienkowego. Właściwa wentylacja tak wilgotnego pomieszczenia to podstawa, dlatego też warto się zastanowić, jakie funkcje powinno posiadać urządzenie wspomagające.


Nie tylko dodatkowe funkcje


Wbrew pozorom wybierając wentylator do łazienki nie należy od razu sprawdzać dodatkowych funkcji takiego urządzenia. Najważniejsze są podstawy, dopiero potem można decydować się na zaawansowane możliwości. Przede wszystkim należy wiedzieć, gdzie wentylator będzie umieszczony. Urządzenia przeznaczone do zamontowania na przykład na suficie będą nieco różnić się budową od tych "naściennych".


Wentylatory łazienkowe powinny zostać umieszczone tak, by zasłaniały wylot kanału wentylacyjnego. By dobrać odpowiednią wielkość, należy zmierzyć średnicę kanału. W ten sposób łatwo jest potem wybrać odpowiedni wentylator.


Ponadpodstawowe opcje


Dla własnej wygody można zdecydować się na coś więcej niż standardowy wentylator. Takie urządzenia zwykle włączają się automatycznie, dzięki czemu nie trzeba samodzielnie włączać odpowiedniego przełącznika. Wentylator może włączać się na fotokomórkę lub reagować w ten sposób na wilgotność powietrza.