Zalety taśmy metalowej zaciskowej

2016-04-06

Nie zawsze zdajemy sobie sprawę, że metalowe opaski zaciskowe są niezbędne w codziennym życiu. Używamy ich do uszczelniania połączeń instalacyjnych w domu, samochodzie, do okiełznania kabli elektrycznych lub komputerowych. Zastosowań jest znacznie więcej.


Taśma metalowa zaciskowa


Od lat opaski zaciskowe sprzedawane są w kompletach o zróżnicowanych średnicach lub o jednakowej średnicy. Oba rozwiązania mają ograniczenia użytkowe. Czasami potrzebujemy obejm o dużej średnicy, czasami o minimalnej. Tego nikt nie jest w stanie przewidzieć. I wtedy pozostaje szybki bieg do sklepu z narzędziami po odpowiednią opaskę.


Producenci docenili znaczenie problemu i zaczęli produkować taśmy metalowe zaciskowe. Ich główną zaletą jest możliwość dostosowania do dowolnej średnicy. Wystarczy uciąć odpowiedniej długości odcinek taśmy i zmontować zacisk.


Zaciskowe taśmy  metalowe  produkowane są w różnych szerokościach. Najczęściej nawijane są na plastikowe rolki o długości 30 m. Z reguły producent dołącza kilkadziesiąt sztuk zamków zaciskowych. W razie konieczności można je dokupić oddzielnie.  


Metalowe taśmy zaciskowe są rozwiązaniem tanim , wygodnym i uniwersalnym. Można je zastosować do uszczelniania połączeń o różnych średnicach.