Co do przedpokoju - płytki podłogowe czy panele?

2016-01-12

Urządzając przedpokój staniemy wcześniej czy później przed potrzebą podjęcia decyzji: płytki podłogowe czy panele?

Zależy gdzie
Jeśli mieszkamy w bloku i od wejścia do klatki do naszego mieszkania jest jeszcze długa droga, możemy pomyśleć o panelach. Natomiast w domu jednorodzinnym, do którego wchodzi się wprost z zewnątrz, wskazane są trwalsze i łatwiejsze w utrzymaniu czystości rozwiązania, jak płytki podłogowe.

Higiena przede wszystkim
Estetyczne aspekty także są oczywiście ważne, ale warto wiedzieć, że panele niezbyt dobrze znoszą kontakt z wilgocią oraz z czasem nawet najtwardsze z nich niszczą się ze względu na kontakt z piaskiem. Tymczasem płytki podłogowe są bardzo trwałe, zupełnie wodoodporne i w mig zmywa się je mopem. Wystarczy dosłownie sekunda.

Ciepło-zimno
Często powtarzanym mitem jest to, że płytki podłogowe są znacznie chłodniejsze niż panele. Jest to prawda tylko w sieniach, w domach, w których to pomieszczenie jest zdecydowanie najzimniejsze. Natomiast panele i tak nie ogrzałyby tego wnętrza. Tymczasem w mieszkaniu w bloku czy piętrowcu z pewnością nie będzie to odczuwalne, ponieważ tego typu przestrzenie mają raczej problem z przegrzaniem i nadmierną szczelnością, niż chłodem.