Cechy charakterystyczne produktów marki Vitra Ceramics

2016-01-07

Pewnie jeszcze mało kto spotkał się z marką Vitra Ceramics. Faktycznie, w naszym kraju jest o niej dość cicho. Trudno też dowiedzieć się czegoś więcej na temat prowadzonej przez nią działalności (jakie są jej kierunki rozwoju, czym charakteryzują się jej produkty itd). Mimo to, po analizie szeregu rozmaitych produktów tej marki, można wysnuć na tej podstawie kilka ciekawych wniosków.

Cechy charakterystyczne marki Vitra Ceramics:
1. Nowoczesność - analizując ofertę tej marki, od razu ten właśnie aspekt rzuca się w oczy. Zróbmy prosty eksperyment - pokażmy naszym znajomym zdjęcia produktów tej marki i - nie informując wcześniej co to jest - spróbujmy zapytać się, do czego one mogą służyć. Konsternacja naszych znajomych w tym wypadku jest chyba oczywista...
2. Funkcjonalność - widać że twórcy spod "stajni" Vitra Ceramics, stawiają raczej na produkty oszczędne w kształcie i wyglądzie, ale za to niebywale funkcjonalne.
3. Mnóstwo charakterystycznych, obłych kształtów. Wniosek ten od razu rzuca się w oczy. Marka Vitra Ceramics nie tworzy produktów o ostrych, nieprzyjaznych i surowych kształtach. Wręcz przeciwnie, wszystkie projekty są zaokrąglone i "przyjazne dla oczu". Uderza też wszechobecna biel.