Co wybrać - kaloryfer płytowy czy żeberkowy?

2015-12-03

Planując remont mieszkania i domu należy dobrze zastanowić się nad kwestią wymiany kaloryferów, tak, aby dobrze nam służyły, zarówno jako źródło ciepła, jak i ozdoba wnętrza. Niestety, każdy, kto mierzył się z tym zadaniem, wie, że nie jest ono łatwe.

Na rynku dostępne są różne rodzaje grzejników. Do najbardziej popularnych należą kaloryfery płytowe, kaloryfery żeberkowe oraz kaloryfery ozdobne. Poniżej przedstawię dwa pierwsze typy kaloryferów.

Kaloryfer płytowy z pewnością będzie pasował do każdego wnętrza. Sprawdzą się w różnych rodzajach pomieszczeń. Dużą zaletą kaloryferów płytowych jest z całą pewnością ich wysoka wydajność. Innym atutem kaloryferów płytowych jest również fakt, że bardzo szybko nagrzewają pomieszczenia (na przykład w sytuacji gdy najpierw obniżymy temperaturę na przykład na noc, lub gdy nikogo nie ma w domu.

Drugim rodzajem kaloryferów, który jest bardzo popularny w naszych domach są kaloryfery żeberkowe. Kojarzyć mogą się z tymi znanymi z PRL-u, jednak współczesne modele w niewielkim stopniu przypominają te sprzed lat. Nie są jednak wolne od wad: kaloryfery żeliwne są dość ciężkie (co ma znaczenie w przypadku słabych ścian) a aluminiowe nie mogą być łączone z instalacją miedzianą.