Kafelki drewnopodobne alternatywą naturalnego drewna

2015-11-19

Wykorzystanie naturalnego materiału, jakim jest drewno to spory wydatek finansowy a także niedogodności, z jakimi może się spotkać użytkownik. Drewno wymaga systematycznej pielęgnacji, a także okresowej konserwacji. Oczywiście takie pomieszczenia jak kuchnia czy łazienka ze względu na podwyższoną wilgotność dyskwalifikują drewno, jako materiał podłogowy. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie by wykorzystać w tym celu płytki drewnopodobne, które są świetną alternatywą w stosunku do naturalnych podłóg drewnianych.

Kafle imitujące naturalne drewno to oczywiście zwykła ceramika. Wśród ogromnej gamy, jaka dostępna jest w sprzedaży odnaleźć można takie, które posiadają wielobarwne słoje charakterystyczne dla niektórych gatunków drzew. Efekt wizualny jest zaskakująco podobny do produktów naturalnego pochodzenia. Obecnie ceramika drewnopodobna przybiera różnorodne rozmiary, niejednokrotnie odpowiadające elementom parkietu. Kafelki drewnopodobne mają oczywiście swoich zwolenników i przeciwników. Wiadomo, że płytki nigdy nie zastąpią naturalnego drewna, jednak dają one nieograniczone możliwości aranżacyjne.

Tego typu ceramika może być stosowana w miejscach, w których nie sprawdzi się naturalne drewno. Płytki drewnopodobne nie absorbują wilgoci, a tym samym są odporne na ataki pleśni czy grzybów. Ponadto to materiał, który nie tylko jest łatwy w utrzymaniu czystości, ale nie wymaga również dodatkowych nakładów finansowych na okresową konserwację.