Nowoczesna łazienka - jak nie przesadzić?

2015-10-11

Sporo osób urządzając łazienkę w nowoczesnym stylu daje się ponieść trendom i w efekcie ma całą ścianę z lustrzanych, bardzo drogich płytek i zero pomysłu oraz pieniędzy na dalszą realizację. Ale można nawet niskim kosztem zrobić sobie bardzo nowoczesny przybytek i urządzić go praktycznie.

Płytki lustrzane to świetna alternatywa dla nudnego lustra nad wanną, ale już lustra nad umywalką nie zastąpią - a przynajmniej nie kobiecie. Dlatego też warto kupić tylko kilka - kilkanaście takich płytek i zamocować je nad wanną. Wbrew pozorom wanna to nie przeżytek, a bardzo powszechny sprzęt nawet w "ultra nowoczesnych" łazienkach - wystarczy wybrać prosty kształt lub model z funkcjami masażu.

Do nowoczesnych aranżacji wnętrza najbardziej polecane są umywalki Vitra, ponieważ bez trudu w kolekcjach tej firmy można znaleźć ceramiczne umywalki o prostych kształtach, które świetnie pasować będą do nowocześnie oświetlonego lustra i designerskich szafek dookoła. Umywalka Vitra i lustro powinny być głównym punktem w około, którego ustawimy meble do schowania ręczników czy zapasowych kosmetyków. Mimo, że nowoczesne łazienki zwykle mają minimalną ilość mebli i ozdób musimy mieć w łazience choć 2-3 szafki. Nie powinniśmy rezygnować całkowicie z mebli nawet jeśli przekonuje nas do tego architekt wnętrz.