Mozaiki szklane

Łazienkowe dylematy - mozaiki szklane

2014-07-24
Urządzanie łazienki jest sporym wyzwaniem, w mediach niedawno pojawił się artykuł, w którym jeden z psychologów wskazywał, że duża część kryzysów w związku pojawia się właśnie w kontekście planowania remontu i urządzania wnętrz. Opinię tę możemy traktować pół-żartem, pół-serio, jednak wskazuje to, że decyzje te są niezwykle dla nas ważne.

Niestety, podejmowanie wyboru jest ciężką sprawą, dlatego też nie sposób jest dawać uniwersalnych rad. Przede wszystkim planując wystrój łazienki powinniśmy ze sobą rozmawiać, przedstawiać swoje propozycje, rozwiązania, a następnie wypracowywać kompromisy. Dopiero wtedy będziemy mogli przystąpić do realizacji, nie warto za wszelką cenę forsować swoich pomysłów, nawet kiedy jesteśmy przekonani, że np. mozaiki szklane będą się nadawać do naszej łazienki dużo bardziej niż płytki ozdobne (z czym nie zgadza się nasza żona). Warto jest dogadywać się na bieżąco, gdyż nawet drobne (wydawałoby się) decyzje mogą być przyczyną konfliktów.

Mozaiki szklane mogą być świetnym rozwiązaniem ale musimy się komunikować, musimy umieć wytłumaczyć nasze propozycje, przedstawić je tak, aby inspirowały, fascynowały i pobudzały wyobraźnię. A jeśli i to nie poskutkuje może jednak nasz pomysł nie był tak doskonały? Musimy zawsze dopuszczać możliwość innych rozwiązań, dlatego nawet jeśli mozaiki szklane w łazience są naszym oczkiem w głowie nie możemy zamykać się kompletnie na inne rozwiązania i propozycje.