Baterie podtynkowe

Jak montuje się Baterie podtynkowe?

2014-07-16

Coraz częściej w łazienkach spotyka się baterie podtynkowe. Stanowią bardzo wygodne i komfortowe wyposażenie, na które decyduje się coraz więcej osób.

Montaż takich baterii odbywa się w bardzo prosty sposób. Elementy natynkowe i podtynkowe powinno się montować z tego samego zestawu. Czasami jest możliwość połączenia innych elementów, ale powinniśmy na to zwrócić szczególną uwagę. Przecież każdy z rodzajów sterowania powinien posiadać odpowiedni system montażu podtynkowego.

W tym celu należy zastosować się do wszelkich wskazówek, które przedstawia nam producent baterii podtynkowych. Ich serwisowanie jest o wiele trudniejsze, dlatego montaż musi odbyć się na wysokim poziomie. Ułatwimy sobie zadanie, jeśli wybierzemy budowę elementów wylewki ze sterownikiem.

Przed zakupem takiego wyposażenia należy przyjrzeć się renomie producenta, jak i zwrócić uwagę na dostępność do podtynkowego korpusu. Koszt instalacji można sprawdzić u samego sprzedawcy. Sam kształt ma istotny wpływ na sposób doprowadzenia wody, który powinniśmy poznać przed dokonaniem zamówienia. Na samym końcu warto ustalić długość wylewki, która powinna pasować do wymiarów brodzika, wanny czy umywalki.