płytki ścienne,płytki podłogowe

Jak dobrze urządzić łazienkę czyli podstawowe kwestie przed zakupem płytek

2014-06-10

Łazienka to bezsprzecznie jedno z najważniejszych pomieszczeń w naszych mieszkaniach, pomieszczenie, bez którego trudno jest sobie wyobrazić komfortową egzystencję. funkcjonalność - swoboda ruchów, zapewnienie wszystkich podstawowych. Coraz większą wagę przykładamy obecnie także do estetycznych wartości łazienki, trudno jest jednak znacząco zmienić wygląd łazienki, z której już korzystamy.

Aranżacja i stylowe wykończenie łazienek jest dość czasochłonnym, pracochłonnym oraz (przede wszystkim) finansochłonnym działaniem. Nakłady, które musimy ponieść na zgromadzenie odpowiednich materiałów, płytek ściennych oraz opłacenie wybranej ekipy wykończeniowej potrafią być bardzo duże.

W przypadku wielu mieszkań i domów jednorodzinnych aranżacja i wystrój łazienki pochłaniały podobne kwoty co aranżacja kuchni czy salonu. Wracając jednak do kwestii typowo aranżacyjnych - największy wpływ na wygląd naszej łazienki mamy na etapie wybierania płytek ściennych oraz podłogowych. Istotny jest również dobór odpowiedniej armatury, umywalki, decyzja odnośnie wanny czy prysznica. W przypadku płytek możemy obecnie kierować się dwoma kryteriami: ceną, jakością oraz estetyką.

Najlepiej byłoby oczywiście, gdyby wybrane przez nas płytki podłogowe czy ścienne łączyły w sobie wszystkie te cechy, jednak takie produkty znaleźć jest niezwykle trudno. Obecnie na rynku znaleźć możemy dużą ilość interesujących płytek, niestety często na przeszkodzie stoi ich cena.

Sporą popularnością cieszą się hiszpańskie płytki Colonial, które cechują się ciekawą kolorystyką, fakturą oraz jakością wykonania. Dobra jest również ich cena, gdyż za opakowanie w skład którego wchodzi 15 płytek Colonial zapłacić musimy kilkadziesiąt złotych. Według producenta takie opakowanie powinno wystarczyć na wykończenie 1,5 metra kwadratowego, łatwo więc policzyć, że chcąc ozdobić 10 metrów kwadratowych ściany łazienki płytkami Colonial wydać będziemy musieli około 400-500 złotych. Biorąc pod uwagę inne wydatki, które będziemy musieli ponieść wykańczając łazienkę nie są to duże sumy.