płytki ścienne

Płytki Sahara czyli jasna kolorystyka i afrykańskie ludowe motywy

2014-06-12

Jasna kolorystyka w łazienkach jest czymś co w przypadku niektórych mieszkań wydaje się niezastąpione. Zwłaszcza mieszkań utrzymanych w stylu minimalistycznym, duńskim lub nowoczesnym, gdzie dominują jasne kolory, przestrzeń oraz pewna oszczędność pod względem ornamentyki i dekoracji. Właśnie w takich mieszkaniach jasne, dyskretne i subtelne łazienki będą wpasowywać się idealnie.

Oczywiście kwestia kolorystyki w łazience w największym stopniu zależy od użytych płytek ściennych oraz podłogowych - to one wpływają na atmosferę wnętrza, to one budują klimat, nadają przestrzeni odpowiedniego uroku. Wybierając jasne płytki powinniśmy przede wszystkim zdecydować się na konkretną kolorystykę, gdyż możemy wybrać zarówno płytki białe, jasnoszare, bladożółte czy też w kolorze kości słoniowej i w zależności od wyboru uzyskamy różne efekty.

Przykładem mogą być tutaj płytki Sahara, które idealnie pasują do jasnych łazienek w przestrzennych, dużych mieszkaniach. Są to płytki, które utrzymane są w jasnych, łagodnych barwach (kolory beżowe, piaskowe lub kości słoniowej), mogą zostać ułożone wraz z dodatkowymi płytkami dekoracyjnymi, które eksponują motywy afrykańskiej sztuki ludowej. Jeśli chodzi o cenę płytek Sahara to jest ona dość duża w porównaniu do innych płytek, za zestaw 15 płytek dekoracyjnych zapłacimy około 200 złotych, zaś za zwykłe płytki ścienne Sahara koło 150-180 złotych. Są to więc dość spore ceny, jednak design oraz wystrój, który mogą zapewnić płytki Sahara jest na tyle oryginalny i stylowy, że warto czasem poświęcić takie sumy, by stworzyć idealną łazienkę do naszego mieszkania.