płytki ścienne

Kolorowe płytki Loft czyli niestandardowe kolory w łazience

2014-06-11
Większość łazienek w Polsce utrzymanych jest w dość standardowych barwach. To najczęściej spokojne, konwencjonalne i bezpieczne połączenia, gdzie dominują odcienie bieli, beżu, szarości, czy delikatne żółcie. Istnieją jednak płytki do łazienki, które mogą posłużyć do stworzenia znacznie bardziej nietypowego wystroju w łazience.

Na rynku dostępne są obecnie różne serie kolorowych płytek, a jedną z bardziej rozbudowanych i popularnych serii są płytki Loft. Jeśli chodzi o ich kształt to nie odróżniają się znacząco od tradycyjnych płytek ceramicznych o małych wymiarach, jednak jeśli idzie o kolorystykę to już mamy w czym przebierać. Przede wszystkim wśród płytek Loft znajdziemy bardzo nietypowe i rzadkie odcienie kolorystyczne, między innymi płytki różowe, fioletowe, zielone, bordowe czy jasnoniebieskie.

To oczywiście jedynie początek długiej listy różnych dostępnych kolorów, z jakimi możemy się spotkać w serii ceramicznych płytek Loft. Jeśli chodzi o wymiary, to tradycyjne płytki Loft mają szerokość w wysokości 30 centymetrów oraz wysokość 10 centymetrów. Paczka płytek wystarczająca na wyłożenie 1 metra kwadratowego ściany kosztuje obecnie około 120 złotych, co jest sporą sumą, jednak jeśli zdecydujemy się na połączenie płytek Loft z płytkami ściennymi z innych serii wówczas koszty można znacząco pomniejszyć, zaś efekty uzyskane za pomocą ciekawych rozwiązań kolorystycznych pozostaną zachowane.