płytki podłogowe

Płytki podłogowe Imola - charakterystyka

2014-06-11

Jak już niejednokrotnie podkreślaliśmy w naszym serwisie, płytki ceramiczne mają praktycznie najważniejszy wpływ na wygląd i atmosferę naszej łazienki. To one tak naprawdę budują unikalność i oryginalność naszej łazienki, to one zapewniają nam atmosferę spokoju, bezpieczeństwa i komfortu.

Pamiętać jednak musimy nie tylko o płytkach ściennych i płytkach dekoracyjnych, ale również musimy dobrze przemyśleć kwestię wyboru płytek podłogowych. One również wpływają bowiem na wygląd łazienki, nawet kiedy zamierzamy używać w łazience różnych dywaników. Płytki podłogowe muszą być przede wszystkim bezpieczne, nie powinniśmy więc kupować płytek zbyt śliskich, o niskim poziomie tarcia, wysokim połysku i gładkiej powierzchni. Lepsze będą płytki o matowej lub chropowatej powierzchni.

Ważna jest również kolorystyka oraz stylistyka, w której utrzymane są płytki. Dobrze jest, jeśli płytki podłogowe uzupełniają się wzajemnie z płytkami ściennymi, zarówno jeśli idzie o kolorystykę, jak i o styl, w którym są wykonane. Popularne płytki Imola mogą zostać użyte zarówno na ściany, jak i na podłogi, dzięki czemu znacznie łatwiej będzie nam zachować jednolity styl w łazience.

Oczywiście tych samych płytek nie ułożymy na ścianie i na podłodze, jednak w serii Imola znajdziemy zarówno płytki na ściany, jak i typowe płytki podłogowe. Posiadają różne wymiary oraz właściwości, jednak jeśli chodzi o kolorystykę i styl są do siebie podobne. W serii Imola znajdziemy również różne odcienie płytek do łazienki, dlatego powinniśmy uważnie przyglądać się oznaczeniom, które mają poszczególne opakowania płytek Imola.