płytki podłogowe

Kolorowe płytki podłogowe z serii Metro

2014-06-11
Płytki podłogowe zazwyczaj utrzymane są w jednolitych, stonowanych barwach. Znacznie rzadziej mamy do czynienia z płytkami, które eksponują jakieś motywy zdobnicze, wzory czy też posiadają jakąś nietypową kolorystykę. Jednak również takie płytki możemy dziś odnaleźć, a przykładem mogą być płytki Metro.

Płytki podłogowe Metro to mają standardowe wymiary 20 x 20 centymetrów, a ich cechą charakterystyczną jest bardzo drobna kratka na całej powierzchni płytki. Płytki Metro występują w różnych kolorach - od czarnego, przez beż, odcienie żółci, na bieli kończąc. Wspólnym elementem wszystkich płytek podłogowych z serii Metro jest właśnie bardzo drobna siatka kwadratów, która występuje na powierzchni.

Płytki są gładkie, błyszczące, zaś koszt metra kwadratowego płytek to około 120 złotych. Płytki z serii Metro mogą pasować zarówno do łazienek utrzymanych w jasnej kolorystyce (płytki białe i beżowe), jak i do tych nieco ciemniejszych (płytki czarne). Płytki podłogowe Metro powinny również bez problemu sprawdzać się zarówno w łazienkach utrzymanych w wysokim, arystokratycznym stylu, jak i również w nieco mniej oficjalnych i surowych aranżacjach łazienkowych.